phone (41) 366 10 91, (41) 346 23 13 fb English Polish
INFORMACJA DLA PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH
EKG SPOCZYNKOWE
EKG WYSIŁKOWE
ECHO SERCA
HOLTER EKG
HOLTER CIŚNIENIOWY (ABPM)
BADANIA LABORATORYJNE

HOLTER EKG

Badanie EKG metodą Holtera jest modyfikacją badania EKG polegającą na rejestracji zapisu przez 24 godziny lub nawet 48 godzin. Umożliwia wykrywanie różnych zaburzeń rytmu serca niezależnie od pory doby. Jest także wykorzystywane w diagnostyce omdleń, kołatania serca i uporczywego osłabienia. Badanie jest bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Na ciele pacjenta naklejane są elektrody rejestrujące sygnał EKG.

 

W niektórych przypadkach w miejscach położenia elektrod usuwane jest owłosienie skóry klatki piersiowej. Następnie za pomocą cienkich i elastycznych przewodów podłącza się niewielkich rozmiarów rejestrator EKG. Po założeniu Holtera pacjent powinien wykonywać zwykłe codzienne czynności. Po okresie 24 godzin urządzenie jest zdejmowane, a zapis analizowany przez lekarza.

 

W naszych rejestratorach możliwe jest powiązanie objawów odczuwanych przez pacjenta (takich jak: duszność, zawroty głowy lub kołatanie serca) ze zmianami zapisu EKG. Chory otrzymuje wydrukowany wynik badania jako dokładny opis opracowany zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz wydruk fragmentów zarejestrowanego zapisu EKG (dokumentacja groźnych lub istotnych arytmii). Wszystkie wyniki są archiwizowane w systemie co umożliwia uzyskanie ich kopii nawet po dłuższym okresie czasu.

Zastosowanie metody PTW w chirurgii estetycznej szansą na rozwój turystyki medycznej

designed by: art-e   |   created by Jarosław Burda