phone (41) 366 10 91, (41) 346 23 13 fb English Polish
INFORMACJA DLA PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH
EKG SPOCZYNKOWE
EKG WYSIŁKOWE
ECHO SERCA
HOLTER EKG
HOLTER CIŚNIENIOWY (ABPM)
BADANIA LABORATORYJNE

ECHO SERCA

Badanie echokardiograficzne (ECHO, USG serca) jest najlepszą metodą szybkiej i bardzo precyzyjnej oceny budowy i funkcji serca. Przy pomocy aparatu USG z zastosowaniem odpowiedniego, kardiologicznego oprogramowania można zdiagnozować i oszacować stopień zaawansowania wielu chorób układu krążenia, poczynając od nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej a kończąc na chorobach zastawek serca czy rzadkich wadach wrodzonych. Nasza pracownia echokardiograficzna jest wyposażona w najwyższej jakości aparat echokardiograficzny firmy SIEMENS.

 

Jest to urządzenie w pełni cyfrowe o zaawansowanych możliwościach obrazowania nawet w przypadkach trudnych do oceny za pomocą zwykłych aparatów.

 

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania echa serca. Nie wymaga się również żadnego przygotowania ze strony pacjenta. W czasie badania pacjent leży na kozetce z odsłoniętą klatką piersiową. Lekarz przykłada do jego ciała głowicę ultrasonograficzną z nałożoną warstwą żelu. Obrazy powstałe podczas badania pokazywane są na monitorze aparatu i nagrywane w pamięci wewnętrznej.

 

Chory otrzymuje wydrukowany wynik badania opracowany zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Poszczególne obrazy serca możemy wydrukować na specjalnym papierze lub nagrać na płycie CD/DVD. Wszystkie wyniki badań, obrazy i pętle filmowe archiwizujemy cyfrowo w formatach odczytywalnych w systemie Windows, co pozwala badanym na uzyskanie kopii wyniku w razie potrzeby.

 

Na zdjęciach badanie wykonuje kardiolog dr n. med. Radosław Bartkowiak.

akredytacja II__m

Zastosowanie metody PTW w chirurgii estetycznej szansą na rozwój turystyki medycznej

designed by: art-e   |   created by Jarosław Burda