EKG SPOCZYNKOWE
EKG WYSIŁKOWE
ECHO SERCA
HOLTER EKG
HOLTER CIŚNIENIOWY (ABPM)
BADANIA LABORATORYJNE

ECHO SERCA

Badanie echokardiograficzne (ECHO, USG serca) jest najlepszą metodą szybkiej i bardzo precyzyjnej oceny budowy i funkcji serca. Przy pomocy aparatu USG z zastosowaniem odpowiedniego, kardiologicznego oprogramowania można zdiagnozować i oszacować stopień zaawansowania wielu chorób układu krążenia, poczynając od nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej a kończąc na chorobach zastawek serca czy rzadkich wadach wrodzonych. Nasza pracownia echokardiograficzna jest wyposażona w najwyższej jakości aparat echokardiograficzny firmy SIEMENS.

 

Jest to urządzenie w pełni cyfrowe o zaawansowanych możliwościach obrazowania nawet w przypadkach trudnych do oceny za pomocą zwykłych aparatów.

 

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania echa serca. Nie wymaga się również żadnego przygotowania ze strony pacjenta. W czasie badania pacjent leży na kozetce z odsłoniętą klatką piersiową. Lekarz przykłada do jego ciała głowicę ultrasonograficzną z nałożoną warstwą żelu. Obrazy powstałe podczas badania pokazywane są na monitorze aparatu i nagrywane w pamięci wewnętrznej.

 

Chory otrzymuje wydrukowany wynik badania opracowany zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Poszczególne obrazy serca możemy wydrukować na specjalnym papierze lub nagrać na płycie CD/DVD. Wszystkie wyniki badań, obrazy i pętle filmowe archiwizujemy cyfrowo w formatach odczytywalnych w systemie Windows, co pozwala badanym na uzyskanie kopii wyniku w razie potrzeby.

 

Badanie wykonuje kardiolog dr n. med. Radosław Bartkowiak.

akredytacja II__m

designed by: art-e   |   created by Jarosław Burda